НАПРЯМКИ І ПРАКТИКИ

Залежно від вашого запиту, стану та ресурсів, ви можете обрати один із способів терапії:

Консультування

Це формат роботи, у якому терапевт допомагає клієнту активізувати наявні ресурси. Тут йдеться не про хворобливі стани, а про проблеми, які за підтримки психотерапевта клієнт зможе вирішити. 

У ході консультування ми прагнемо допомогти клієнту усунути проблему, з якою він прийшов, і, по можливості, навчити його самостійно вирішувати подібні ситуації або близькі за характером, якщо вони раптом знову виникнуть.

Психотерапія 

Формат роботи, у якому проблеми клієнта чинять на нього глибший вплив і відносяться вже до страждань, відповідно вимагають і більш глибинної терапії. 

Завдання психотерапії - допомогти клієнту переглянути самі основи свого життя, для цього усвідомити, визнати і прийняти приховані, пригнічені почуття, і навчитися висловлювати все це в словах, а не в діях.

Супровід 

Формат роботи, при якому клієнт перебуває у переживанні ситуації, яка не має можливості вирішення (невиліковна хвороба, зрада, розлучення, втрата близьких, роботи, тварин тощо)

Завдання психотерапевтичного супроводу – надати клієнту ресурси, надати підтримку, щоб прожити та пережити цей хворобливий стан.

Психоедукація

Інформування (навчання, інструктування, психоедукація, тренінг) – надання клієнту теоретичних знань, володіння якими допомагає розширити можливості клієнта, усунути проблему, впоратися з болем тощо. 

Найчастіше цей напрямок використовується в комплексі з іншими форматами роботи, доповнюючи та розширюючи їх. 

Консультування

Як все відбувається:

Клієнт приходить із запитом або проблемою → Ми уточнюємо/формулюємо запит, щоб зрозуміти справжню мету → Визначаємо, які ресурси необхідні для досягнення мети/вирішення запиту → Шукаємо доступ до заблокованих ресурсів клієнта, стимулюємо їх вивільнення

Мета клієнта: вирішити проблему

Завдання психотерапевта: допомогти клієнту використати свої можливості

Психотерапія

Як все відбувається:

Клієнт приходить з болем/стражданням → Психотерапевт досліджує сімейну систему клієнта та допомагає визначити причину → Спільно з клієнтом визначаємо, якими способами можна позбутися страждань та формуємо запит → Шукаємо ресурси, внутрішні та зовнішні → Методами психотерапії та ресурсами психотерапевта клієнт пізнає себе, змінює комунікацію з рідними та близькими – і тим самим змінює своє життя.

Мета клієнта: позбутися болю / страждань, пов'язаних із внутрішніми проблемами

Завдання психотерапевта: сприяти усуненню симптому та/або проблемної ситуації.

Супровід

Клієнт приходить з болем/стражданням → Психотерапевт відкриває клієнту можливість проговорити свій біль, виплеснути почуття → Клієнт виражає свої емоції та проживає разом з терапевтом біль доти, доки не відчує полегшення або не навчиться жити з цією ситуацією

Мета клієнта: впоратися з стражданнями у ситуації, яку не можна змінити

Завдання психотерапевта: надати підтримку, допомогти пережити тяжкий стан

Психоедукація («psycho education»)

  • надання клієнту теоретичних знань, володіння якими допомагає розширити свої можливості, усунути проблему, впоратися з болем тощо
або
  • освітній процес в ході психотерапії
або
  • роз'яснення, навчання, інформування про те, як працюють закони психіки

Мета клієнта: розширити свої можливості

Завдання психотерапевта: надати клієнту актуальні для нього знання та відпрацювати навички

Поскаржитися на порушення Більше